Реставрація фасадів

Реставрация фасадов

Все потребує догляду, незалежно від того, жива це істота чи бездушний предмет. Навіть камінь і цегла, які справедливо можна називати найбільш довговічними будівельними матеріалами, можуть бути легко пошкоджені в результаті неправильного догляду чи негативного впливу погодних умов. Ремонтно-реставраційні роботи відіграють важливу роль в будівельній сфері, особливо якщо будинок несе за собою історичну цінність. При цьому особливу увагу слід акцентувати на максимальному збереженні вихідного положення, автентичності всіх елементів конструкції, що є характерними для будівельного стилю певного періоду, епохи.

Реставрація фасадів вимагає ретельного обміркування всіх деталей щодо проектування ремонтно-реставраційних робіт та їх безпосереднього виконання.

Реставрація фасадів відбувається в кілька етапів:

розчищення поверхні (видалення старої фарби механічним, хімічним або комбінованим шляхом), ремонт мурування (видалення залишків цементних розчинів), реставрація штукатурного опорядження, реставрація облицювання, оздоблювальні роботи, ремонт системи водовідведення, ремонт столярних виробів, ремонт вимощення, і, звичайно ж, вирівнювання відреставрованої поверхні.

Реставрація будівель може проводитися двома способами, залежно від його стану. Тобто це може бути «косметичний ремонт», що являє собою реставрацію тільки певних місць, частин будівлі. Косметичний ремонт включає в себе штукатурку, замазку тріщин, шпаклівку, реставрацію окремих декоративних елементів. Іншим різновидом реставрації будівель є «капітальний ремонт». Вже сама назва «капітальний ремонт» говорить за себе, оскільки він передбачає виконання всіх вище перелічених етапів і, відповідно, вимагає значно більше часу для якісного виконання реставраційних робіт.

Невід'ємною частиною при реставрації будівель є зміцнення самої кладки, що бажано проводити після ретельного очищення поверхні ураженої грибками або сольовими виступами, залишків попереднього облицювання і різного роду вуличних забруднень. Також проводиться заміна непридатної цегли або в разі її відсутності. Для збереження первинної штукатурки Центр Утеплення (Житомир) пропонує наступні матеріали для реставрації будівель: для закріплення сильних цементних і теразитових штукатурок добре підійде розчинна суміш Ceresit CХ5, для слабших — цементно-вапняна розчинна суміш Ceresit CТ 29 з додаванням Ceresit CС 83, а для слабких і сильно пористих — суміш Ceresit CТ 29 + Ceresit CО 85 + Ceresit CС 83. Шпаклівка для реставрації будівель Ceresit CТ 29 і Ceresit CТ 225 вважається найбільш ефективною при підготовці поверхні фасадів під декоративне опорядження стін штукатурками і фарбами. При реставрації будівель добре зарекомендували себе і найчастіше застосовуються керамограніт, композит. Для обробки фасадів об'єктів історичних споруд, історичних пам'яток, при будівництві яких використовувалися цементні суміші та декоративні штукатурки, прекрасним варіантом буде декоративна полімерцементна і силікатна штукатурка для реставрації Ceresit Ст 35, Ceresit Ст 36, Ceresit Ст 137.

Цент утеплення (Житомир) завжди радий запропонувати своїм клієнтам останні технологічні новинки із застосуванням тільки якісних екологічно чистих матеріалів у сфері проведення реставраційних робіт і надати, при потребі, кваліфікованих фахівців.

На сьогоднішній день реставрація фасадів є дуже популярною серед споживачів, оскільки з її допомогою ми можемо зберегти в пам'яті те, що таке цінне нашому серцю, нашу історію. Звичайно ж зробити повну реконструкцію будівлі несе за собою ряд витрат, які прямолінійним чином залежать від обсягу робіт, матеріалів, що при цьому використовуються і звичайно ж, хто є їхнім безпосереднім виробником. Але побачивши, як старий, «пошарпаний роками» будинок наповнюється новим життям на твоїх очах, мимоволі починаєш розуміти, що це того варто і ти зробив правильний вибір.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
17 + ? = 21